Zrozumienie hospicjum – niepełne wykorzystanie opcji na końcowy rozdział życia cd

Biorąc pod uwagę obecne braki w opiece, takie założenie kompetencji może być lub nie być uzasadnione. Prowadzący lekarze powinni rutynowo oceniać zalecenia i powinni mieć niski próg dla przeglądu przypadków z dyrektorem medycznym hospicjum. W miarę postępu choroby, plan hospitalizacji zmienia się, aby dostosować się do zmniejszenia niezależności, zmian w objawach i zmieniających się potrzeb psychospołecznych. W przypadku pana G., uświadomienie sobie, że jego objawy można opanować w domu, zmniejszyło jego niepokój, co z kolei zmniejszyło epizody bólu w klatce piersiowej. Błyskawiczny obrzęk płuc występował rzadziej; podczas jednego z takich epizodów otrzymał dożylny furosemid w swoim domu, ponieważ chciał uniknąć kolejnych hospitalizacji. Podczas 4-miesięcznej hospicjum stan Pana G. stopniowo się pogarszał, wraz ze wzrostem słabości, duszności i kacheksji serca. Pod koniec jego rodzina i przyjaciele zebrali się, a on zmarł w pokoju z żoną i pielęgniarką u boku. Pomimo żalu rodziny, wyrazili swoje uznanie, że pan G. zachował dość wysoką jakość życia i zmarł w swoim domu, tak jak chciał.
Wraz ze wzrostem liczby pokoleń wyżu demograficznego, którzy chcą mieć większą kontrolę nad wszystkimi aspektami opieki zdrowotnej, opieka hospicyjna prawdopodobnie będzie nadal wzrastać. Szczególnie ważne jest zatem, aby lekarze lepiej znali ofertę opieki hospicyjnej i pracowali nad przełamaniem barier w rozmowach z pacjentami o tym, co nas czeka.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wywiad z Dr. Timothy m Quillem, dyrektorem Centrum Opieki Paliatywnej i Etyki Klinicznej na Uniwersytecie w Rochester, można usłyszeć na stronie www.nejm.org.
Author Affiliations
Dr Gazelle jest członkiem Wydziału Medycyny Ogólnej i Podstawowej Opieki w Brigham i Szpitalu Kobiet oraz prezesem MD Can Help – zarówno w Bostonie.

[więcej w: endokorona, choroba bostońska objawy, endokrynolog kielce nfz ]