The Whole Ball Game – Pokonanie niewidomych punktów w reformie opieki zdrowotnej AD 3

Ta dysocjacja ma znaczenie daleko wykraczające poza obrazowanie nonurgentne. Szpitale inwestują miliony dolarów w zwiększanie doświadczenia pacjentów w zakresie ich opieki, z wysiłkami, począwszy od przekształcania sal szpitalnych bardziej jak pokoi hotelowych w scenariusze, które zwiększają komunikację lekarzy z pacjentami – nawet gdy pojawiają się pogłoski o niskim poziomie zadowolenia pacjentów, którzy uzyskali nadmierną wodę w przypadku resuscytacji płynów w przypadku posocznicy lub pacjentów, u których podejrzewa się, że zbyt szybko zostali rzuceni do cewnikowania w przypadku zawału mięśnia sercowego. Ale odrzucając tak jaskrawe rozbieżności między potrzebą medyczną a oceną pacjentów, myślę, że istnieje słabo pojęty pośredni teren, na którym istnieje wspólna definicja wartości i gdzie postrzeganie opieki przez pacjentów rzeczywiście wpływa na ich wyniki i samopoczucie. Na przykład w badaniu opublikowanym w 1981 r. Pacjenci z bólem w klatce piersiowej o niskim ryzyku zostali przypisani albo do nie otrzymania testu, albo do poddania się elektrokardiografii i testowi kinazy kreatynowej w surowicy.8 Pacjenci, którzy otrzymali testy wykazali mniejszą krótkotrwałą niepełnosprawność, byli mniejsi. niepokojony bólem w klatce piersiowej po wznowieniu aktywności i wierzył, że ich opieka była lepsza niż zwykle . Wykorzystując analizę logistyczno-regresyjną i kontrolując inne czynniki, takie jak wiek, zaufanie pacjentów do ich opieki i stopień martwienia się bólem w klatce piersiowej , naukowcy odkryli, że posiadanie testu diagnostycznego było niezależnym czynnikiem predykcji wolności od krótkoterminowej niepełnosprawności. Czy zatem takie testy mogą mieć nieocenioną wartość poza słowami powściągliwości, poradnictwa dotyczącego czynników ryzyka lub wysiłków edukacyjnych, których wymaga współczesne spotkanie kliniczne?
Krótka odpowiedź jest zależna. Mój nauczyciel spędził 75 minut wyjaśniając panu W. i jego żonie implikacje swoich poprzednich testów, dlaczego wszystkie testy, które znalazł w Internecie, prawdopodobnie nie miałyby dalszej wartości, dlaczego musiał wziąć dodatkowe leki na ciśnienie krwi i zacznij ćwiczyć, i jak powinien zmienić dietę. Pod koniec rozmowy pan W. i jego żona wymienili ulgę. Nikt nigdy mi tego wcześniej nie wyjaśnił – powiedział. Ale czy można się dziwić, że ten rodzaj interakcji jest raczej wyjątkiem niż regułą?
Powszechnie pomijanym wyzwaniem dla lekarzy jest to, że gdy pacjent zdecyduje, że coś jest konieczne, wyzywanie tej percepcji za pomocą dowodów nie jest łatwym zadaniem. Tutaj także eksperymenty w percepcji wzrokowej oferują wgląd. W serii eksperymentów przeprowadzonych w latach 60. badacze podzielili uczestników na dwie grupy. Jedna grupa początkowo pokazała rozmyte zdjęcie psa. Następnie obie grupy pokazały dokładnie ten sam obraz, mniej rozmazany. Ci, którzy widzieli ten obraz po raz pierwszy, mieli o wiele łatwiejszy czas, rozpoznając go jako psa niż ci, którzy otrzymali wcześniej niejednoznaczne informacje. 9 Innymi słowy, gdy myślimy, że wiemy, co widzieliśmy, my – podobnie jak uczestnicy badania, którzy przegapili goryl – trzymaj się tego wrażenia, nawet jeśli otrzymasz lepszą informację.
Chociaż ten eksperyment dotyczył percepcji wzrokowej, psycholog z Harvardu Daniel Gilbert twierdzi, że percepcja interpretuje obiekty, więc poznanie interpretuje idee. Chociaż lubimy myśleć, że postrzeganie i wierzenie są odrębnymi procesami, Gilbert sugeruje, że występują one jednocześnie. Cytując dziesięciolecia badań w percepcji wzrokowej i psychologii poznawczej, zauważa: Tak samo jak my jesteśmy zmuszeni wierzyć od razu temu, co widzimy, tak i my musimy być zmuszeni wierzyć w to, co słyszymy i mówimy 10.
Jeśli chodzi o opiekę zdrowotną, opowiedzieliśmy historię, która, obiecując dostarczanie opieki o wysokiej wartości, stała się tak łatwa do uwierzenia, jak to jest powiedzieć. Ramy wartości dla lekarzy oznaczają odpowiedzialność za wyniki pacjenta i zużycie zasobów, podczas gdy pacjentom przypomina się, że wartość oznacza po prostu uzyskanie tego, co jest dla nich ważne. Poprzez promowanie rozbieżnych ognisk dla naszej uwagi, ta opowieść pozwala nam nadal ignorować trudne wybory stojące przed naszym systemem opieki zdrowotnej.
Jeśli chcemy jednocześnie poprawić jakość i obniżyć koszty, musimy najpierw przestać tworzyć zachęty, które skutecznie dzielą pacjentów i lekarzy na różne zespoły. Musimy przyznać, że wspólne podejmowanie decyzji jest właśnie takie: wspólne. Trzeba przyznać, że przekształcenie opieki zdrowotnej w branżę obsługi klienta może w pewnym stopniu osłabić świadczenie opieki opartej na dowodach. Musimy też przyznać, że tak naprawdę niewiele wiemy o wartościach pacjentów i o tym, jak powinni oni wpływać na podejmowanie decyzji, dostarczanie opieki opartej na dowodach, rosnące koszty i wyniki pacjentów.
Na przykład, co jeśli, biorąc pod uwagę siłę wizji w przekazywaniu inform
[patrz też: dermatologia estetyczna, podologia, lekarz dermatolog Warszawa ]
[przypisy: olx czersk, endokorona, aptt cena ]