Dzień z życia Oscara Kota

Oscar Kot budzi się z drzemki, otwierając jedno oko, aby przyjrzeć się królestwu. Na szczycie biurka w gabinecie lekarskim kot spogląda na dwa skrzydła zaawansowanej jednostki demencyjnej w domu opieki. Cała cisza na zachodnim i wschodnim froncie. Powoli wstaje i ekstrawagancko rozciąga swoją 2-letnią ramę, najpierw do tyłu, a potem do przodu. Siada i rozważa swój następny ruch. W oddali zbliża się mieszkaniec. To pani P. mieszka na trzecim piętrze oddziału demencji od 3 lat. Już dawno zapomniała o swojej rodzinie, chociaż odwiedzają ją prawie codziennie. Umiarkowanie rozczochrana po zjedzeniu lunchu, z którego połowę nosi teraz na koszuli, pani P. wybiera jedno z jej bezcelowych spacerów donikąd. Przesuwa się w kierunku Oscara, popychając ją i mrucząc do siebie z całkowitym lekceważeniem swojego otoczenia. Zahipnotyzowany, Oscar obserwuje ją uważnie i, gdy przechodzi obok, wydaje cichy syk, ostrzeżenie przypominające grzechotkę, które mówi zostaw mnie w spokoju . Podchodzi do niego bez spojrzenia i idzie dalej korytarzem. Oscar odczuwa ulgę. To nie jest jeszcze czas pani P., a on nie chce z nią nic wspólnego.
Oscar zeskakuje z biurka, czując ulgę, że znów jest sam i kontroluje swoją domenę. Picie zajmuje kilka chwil z miseczki na wodę i szybką przekąskę. Zadowolony, cieszy się innym stresem i wyrusza w swoje rundy. Oskar decyduje się najpierw wyruszyć w kierunku zachodniego skrzydła, po drodze omijając pana S., który leży na kanapie w korytarzu. Z lekko ściągniętymi wargami chrapie spokojnie – może błogo nieświadomie tego, gdzie obecnie mieszka. Oscar idzie dalej korytarzem, aż do końca i pokoju 310. Drzwi są zamknięte, więc Oscar siedzi i czeka. Ma ważne interesy tutaj.

Dwadzieścia pięć minut później drzwi w końcu się otwierają, a na zewnątrz idzie pomocnik pielęgniarki niosący brudną pościel. Cześć, Oscar , mówi. Czy wchodzisz do środka. Oscar pozwala jej przejść, a następnie udaje się do pokoju, w którym są dwie osoby. Leżąc w rogu łóżka i twarzą do ściany, pani T. śpi w pozycji embrionalnej. Jej ciało jest cienkie i zmarnowane na raka piersi, który pożera jej narządy. Jest lekko żółtaczką i nie odzywał się przez kilka dni. Obok niej siedzi jej córka, która zerka na swoją powieść, by serdecznie powitać gościa. Cześć Oskar. Jak się dzisiaj miewasz.
Oscar nie zwraca uwagi na kobietę i skacze na łóżko. Obserwuje panią T. Jest wyraźnie w śmiertelnej fazie choroby, a jej oddychanie jest ciężkie. Egzamin Oscar zostaje przerwany przez pielęgniarkę, która przychodzi, aby zapytać córkę, czy pani T. jest niewygodna i potrzebuje więcej morfiny. Córka potrząsa głową, a pielęgniarka się wycofuje. Oscar powraca do swojej pracy. Wyczuwa powietrze, rzuca Mrs T. ostatnie spojrzenie, po czym zeskakuje z łóżka i szybko wychodzi z pokoju. Nie dzisiaj.
Wracając korytarzem, Oscar przybywa do pokoju 313. Drzwi są otwarte i wchodzi do środka. Pani K. odpoczywa spokojnie w swoim łóżku, jej oddech jest stały, ale płytki. Otacza ją fotografia jej wnuków i jedna z jej ślubu. Mimo tych pamiątek jest sama
[przypisy: endokrynolog kielce, sauna sucha jak korzystać, piperine forte w aptece ]