Wpływ surowicy hormonalnej i fibrozy szpiku kostnego na odpowiedź na erytropoetynę w mocznicy ad 6

Jest możliwe, że nadmiar żelaza w szpiku kostnym może po prostu odzwierciedlać nieefektywne wykorzystanie żelaza w wyniku zwłóknienia szpiku. Te wstępne wyniki sugerują, że przy braku toksyczności glinu lub innych dobrze znanych czynników ograniczających odpowiedź, odpowiedź erytropoetyczna na terapię erytropoetynową zależy w dużym stopniu od stopnia i ciężkości zwłóknienia szpiku z powodu wtórnej nadczynności przytarczyc. Pod pewnymi względami reakcja na leczenie erytropoetyną jest analogiczna do oporności na insulinę; praktycznie wszyscy pacjenci reagują, jeśli dawka jest wystarczająco duża. Czy zmniejszenie wydzielania parathormonu przez leczenie doustną lub dożylną 1,25-dihydroksywitaminą D lub paratyroidektomią poprawia odpowiedź erytropoetyczną na potrzeby terapii erytropoetyną, dalsze badania27.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Jesteśmy wdzięczni Paulette Wilson za wykonanie testów parathormonu w surowicy, 25-hydroksywitaminy D i 1,25-dihydroksywitaminy D; Drs. M. Kleerekoper i F. Dumler za ich dalsze wsparcie podczas badania; Drs. AM Parfitt i T. Drueke za krytyczną recenzję manuskryptu; i do pani Lindy Aielo za pomoc w przygotowaniu manuskryptu.
Author Affiliations
Z Oddziałów kości i mineralnego metabolizmu (DSR, MS) i Nefrologii (RM), Departamentu Medycyny, Henry Ford Hospital w Detroit.
Zwróć się z prośbą o przedruk do Dr. Rao w Bone and Mineral Division, Henry Ford Hospital, 2799 W. Grand Blvd., Detroit, MI 48202.
[podobne: zielone koktajle odchudzające, endokrynolog kielce nfz, desderman ]