Dzień z życia Oscara Kota ad

Oscar wskakuje na łóżko i znowu węszy powietrze. Zatrzymuje się, aby rozważyć sytuację, a następnie odwraca się dwa razy, zanim zwinie się obok pani K. Godzina mija. Oscar czeka. Pielęgniarka wchodzi do pokoju, żeby sprawdzić pacjenta. Zatrzymuje się, by zauważyć obecność Oscara. Zaniepokojona, pośpiesznie wychodzi z pokoju i wraca do biurka. Łapie wykres pani K. z szafki z dokumentacją medyczną i zaczyna dzwonić.
W ciągu pół godziny rodzina zaczyna przybywać. Krzesła są wprowadzane do pokoju, w którym krewni rozpoczynają czuwanie. Kapłan jest wezwany, aby wydać ostatnie obrzędy. A jednak Oscar nie poruszył się, zamiast mruczenia i delikatnego łaskotania pani K. Młody wnuk pyta matkę: Co tu robi ten kot. Matka, walcząc ze łzami, mówi mu: On jest tutaj, aby pomóc babci dostać się do nieba. Trzydzieści minut później pani K. bierze swój ostatni ziemski oddech. Oscar siada, rozgląda się dookoła, po czym cicho wychodzi z pokoju, tak że lamentująca rodzina ledwo zauważa.
W drodze powrotnej do obszaru kartograficznego Oscar przekazuje tablicę umieszczoną na ścianie. Na nim wygrawerowano pochwałę od lokalnej agencji hospicyjnej: Za jego współczującą opiekę hospicyjną, tablica ta jest przyznawana Oscarowi Kotowi. Oscar bierze szybki łyk wody i wraca do biurka, by zwinąć się na długi odpoczynek. Jego dzieło się skończyło. Dziś nie będzie więcej śmierci, nie w Pokoju 310 ani w żadnym innym pokoju. W końcu nikt nie umiera na trzecim piętrze, chyba że Oscar złoży wizytę i zostanie na jakiś czas.
Uwaga: Od czasu, gdy został przyjęty przez członków personelu jako kociak, Oscar Kot miał niesamowitą zdolność przewidywania, kiedy mieszkańcy mają umrzeć. Do tej pory przewodniczył śmierci ponad 25 mieszkańców na trzecim piętrze Centrum Rehabilitacji i Rehabilitacji Steere House w Providence na Rhode Island. Jego zwykła obecność przy łóżku jest postrzegana przez lekarzy i personel pielęgniarski jako niemal bezwzględny wskaźnik zbliżającej się śmierci, umożliwiając pracownikom odpowiednio powiadomić rodziny. Oscar zapewnił także towarzystwo tym, którzy w przeciwnym razie umieraliby samotnie. Za swoją pracę jest wysoko ceniony przez lekarzy i personel w Steere House oraz przez rodziny mieszkańców, którym służy.
Author Affiliations
Dr Dosa jest geriatrą w szpitalu Rhode Island i asystentem profesora medycyny w Warren Alpert Medical School of Brown University – oba w Providence.

Cytowanie artykułów (21)
Zamknij Cytowanie artykułów
[hasła pokrewne: piperine forte w aptece, megamed bełchatów, szpital jelenia góra rejestracja ]